znak wodny

2016-09-22 14:30:24|Paweł Buczyłko

Umowa na Wyłączność. Na czym polega?

Na pewno zdarzyło Ci się, widzieć jedną ofertę nieruchomości, w wielu portalach, a nawet na jednym, ale w zupełnie innych cenach, z innymi zdjęciami i opisami i co więcej bez wskazania dokładnej lokalizacji nieruchomości której ta oferta dotyczyła. Czułeś się trochę zagubiony i ta oferta nie budziła Twojego zaufania? Rozumiemy Cię! Spotkałeś się z przypadkiem umowy otwartej, gdzie jedną ofertę mogą prezentować i sprzedawać różne biura nieruchomości.

 

Z drugiej strony chcąc sprzedać nieruchomość zastanawiasz się czy i ewentualnie do ilu, jakich biur dać swoją nieruchomość, aby szybciej i skuteczniej dokonać sprzedaży.

Skuteczna sprzedaż to nie szereg  zdjęć i ofert w Internecie dotyczących tej samej nieruchomości. To konkretne działania i zabiegi, mające na celu uatrakcyjnienie oferty w ten sposób, aby przyciągnęła jak największą rzeszę potencjalnych kupujących.

Zamiast zastanawiać się ile biur nieruchomości powinno sprzedawać twoją nieruchomość skup się na tym, które z nich są w stanie przygotować i wypromować ofertę, tak aby cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców.

Licz się jednak z tym ze profesjonalne przygotowanie i wypromowanie oferty sprzedaży nieruchomości wiąże się z koniecznością zainwestowania czasu i pieniędzy i przede wszystkim wiedzy
i zaangażowania w proces sprzedaży.

Dlatego, rozważając jak dokonać szybkiej i skutecznej sprzedaży swojej nieruchomości najlepiej wybrać jedno biuro nieruchomości, ale takie które potwierdzi że potrafi przygotować profesjonalną ofertę oraz kompleksowo i profesjonalnie zająć się całym procesem sprzedaży.

Takie biuro z całą pewnością będzie oczekiwało współpracy na wyłączność – jest to jednak najlepsza i najbezpieczniejsza forma współpracy z biurem nieruchomości.

 

Dlaczego najlepsza? Przeczytaj!

 Umowa na wyłączność zapewnia danemu biurowi nieruchomości wyłączność prezentacji oferty.

Oznacza to, że właściciel, sprzedawanej nieruchomości nie może podpisać umowy z innym biurem. Zadajesz sobie pytanie po co miałabyś to robić? 

Zrzut ekranu 2016-09-21 o 15.11.26 

Skuteczna (szybka) i Efektywna (w najlepszej cenie na rynku) Sprzedaż

 

Biuro nieruchomości ma zapewnioną prowizję, która zazwyczaj wypłacana jest po finalizacji transakcji.

Dlatego też zależy doradcy takiego biura na szybkiej sprzedaży, jak też osiągnięciu, jak najwyżej ceny na rynku.

Co najważniejsze biuro nie boi się ponoszenia nakładów pieniężnych w przygotowanie i promocję oferty. Ma gwarancję, że jeżeli jego działania przyniosą skutek otrzyma należne wynagrodzenie.

 

Zrzut ekranu 2016-09-21 o 15.11.00 

Jednolite i jasne informacje

 

Wybierając jedno biuro nieruchomości masz pewność, że na rynku pojawi się tylko jedna oferta, w jednej cenie, z jednym opisem i jednym spójnym planem marketingowym.

Nie powoduje to chaosu informacyjnego i nie wprowadza, potencjalnego kupca, w błąd.

Ponadto, biuro nie ma przesłanek do tego aby ukrywać lokalizację twojej nieruchomości ponieważ wie że nie zostanie oszukane w ten sposób, że strony transakcji będą próbowały ominąć biuro w procesie sprzedaży.

 

  Doskonały Marketing

 

 Umowa na wyłączność zawsze wiąże się z wykorzystaniem najdoskonalszych narzędzi marketingowych i zdecydowanie wiele większej ilości, aniżeli w przypadku umowy otwartej.

Chociaż Twoją nieruchomością sprzedaje jedno biuro nieruchomości, nie oznacza to, że oferta będzie mniej widoczna. Wręcz przeciwnie!

Biuro nieruchomości użyje najskuteczniejszych narzędzi promocji, aby sprzedać Twoją nieruchomość jak najszybciej i jak najdrożej. Z zyskiem dla Ciebie i również dla siebie.

W przypadku umowy otwartej – gdzie żadne biuro nie pobiera części prowizji przed sprzedażą, nie może być o tym mowy. Nie chcą one angażować swoich środków, bez gwarancji, że zostaną zwrócone.

 

Weryfikacja biura nieruchomości

 

Podpisując umowę z jednym biurem nieruchomości powierzasz sprzedaż nieruchomości jednej firmie, na określonych zasadach w Umowie.

W takiej umowie powinny znaleźć się konkretne czynności do wykonania których biuro się zobowiązuje.

Tym samym możesz, a nawet powinien żądać od biura dokładnych raportów, dotyczących podjętych działań wynikających z umowy i mających na celu jak najszybszą i najefektywniejszą sprzedaż Twojej nieruchomości.

W przypadku umowy otwartej – nie może być o tym mowy ponieważ bez gwarancji otrzymania wynagrodzenie nikt rozsądny nie zobowiąże się do zainwestowania środków pieniężnych oraz większej ilości czasu.

 

Zrzut ekranu 2016-09-21 o 15.11.10 

Bezpieczeństwo Sprzedawanej Nieruchomości

 

Umowa na wyłączność zakłada kontakt z jedną firmą, odpowiedzialną za sprzedaż Twojej nieruchomości. Oznacza to, że tylko ta firma prezentuje ofertę potencjalnym kupcom, weryfikuje czy posiadają środki niezbędne do dokonania transakcji lub sprawdza czy posiadają zdolność kredytową.

Biuro ponosi odpowiedzialność za klienta z którym sugeruje Tobie podpisanie umowy sprzedaży nieruchomości. Powoduje to że trafiają do Ciebie tylko klienci sprawdzeni zarówno pod kątem prawnym jak i finansowym.

 

Zatem, jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży nieruchomości oraz w najlepszej cenie na rynku, powinieneś rozważyć współpracę z jednym solidnie wyselekcjonowanym biurem nieruchomości, takim które zagwarantuje Ci w umowie konkretne działania które będziesz mógł na bieżąco monitorować.

Ponadto, musisz wiedzieć, że większość dobrych biur zakłada współpracę z innymi biurami. Oznacza to, że inne biura mogą prezentować ofertę, ale tylko za pośrednictwem tego, z którym podpisałeś umowę. Działania takie nie wprowadzają chaosu informacyjnego, a mogą znacznie przyspieszyć proces sprzedaży.

Dlatego jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż nieruchomości po prostu zastanów się na wyborem odpowiedniego biura nieruchomości.

Paweł BuczyłkoDoradca finansowy

Menadżer, związany z branżą doradztwa finansowego i nieruchomości od 9 lat. Ekspert w dziedzinie finansów osobistych, rynku nieruchomości oraz form pozyskiwania funduszy Unii Europejskiej dla sektora MŚP.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w m.in. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości S.A., bankach oraz jako manager w firmie Expander. Absolwent wydziałów Ekonomii i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości oraz prawa podatkowego i skarbowości.
Od pierwszych chwil założenia Centrum Doradztwa Finansowego i Nieruchomości GrupaCDF zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem modelu biznesowego, koordynacją procesów sprzedaży oraz wdrażaniem strategii rozwoju.
Interesuje się finansami osobistymi, rynkiem nieruchomości, zarządzaniem przedsiębiorstwem. W pracy jest zwolennikiem budowania pozytywnej motywacji, pracy zespołowej i zaangażowania. Miłośnik aktywnego trybu życia. Sport traktuje jako kolejny sposób na przełamywanie własnych granic.

tel: +48 510 272 141
email: pawel.buczylko@grupacdf.pl

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz być z nami na bieżąco zapisz się do newslettera


Bądź na bieżąco

Centrum Doradztwa Finansowego i Nieruchomości GrupaCDF
10-520 Olsztyn, ul. Mazurska 12/18
tel. 89 527 78 13