logo

20.09.2019

Inwestuj w nieruchomości na Warmii i Mazurach

Zakup  nieruchomości to zawsze wyzwanie. Zakup nieruchomości w miejscu, w którym nie będziemy mieszkać to już szaleństwo. Może nie warto się trudzić? Po co nam  nieruchomość  na drugim końcu Polski? Niektórzy jednak kupują nieruchomości na Wybrzeżu czy w górach, a mieszkają w Warszawie. Po co? Po to, żeby raz w roku zrobić sobie wakacje? Czy chce się im na weekend wyjeżdżać 600 kilometrów przez Polskę i zaraz w niedzielę wracać? Czyste szaleństwo, które może obrzydzić nawet najbardziej wyczekiwany weekendowy odpoczynek.

Zakup nieruchomości nad morzem czy w górach jest dość powszechnym zjawiskiem. Próżno się dziwić ludziom, którzy mając odłożoną gotówkę są gotowi kupić nieruchomość dla siebie, a w przyszłości dla swoich dzieci. Tacy ludzie dla większości są po prostu bogaci. Tylko czy bogactwo wzięło się znikąd? Cytując klasyka „Jemu z nieba nakapało?”. Bogactwo jednym kojarzy się z cwaniactwem. Nie znamy źródła dochodów innych, więc mamy najczarniejszy scenariusz w głowie, może ukradł? Może dostał?

Pieniądze na inwestycję

Wielu ludzi marzy o „własnym biznesie”. Jest to dla nich takie marzenie, że fajnie byłoby mieć swoją firmę. Najlepiej, żeby przynosiła zyski. Prezes firmy, to brzmi dumnie.

Środki własne

W wielu przypadkach rozpoczęcie procesu inwestycyjnego wcale nie opiera się na tym, że mając 19 lat zakładasz działalność gospodarczą, od razu z wiedzą godną Billa Gatesa, która przynosi krocie i kupujesz nieruchomości. Są różne sposoby dochodzenia do wielkich zysków z inwestycji, ale dobrze wiemy, że 19 latek z przeciętnej rodziny nie będzie miał środków do założenia dobrze prosperującej działalności.  Środki własne, które wykorzystujemy do inwestycji w nieruchomość, także ciężko zebrać z pracy na etacie. Tylko, że uzbieranie takich środków, nie jest karkołomne. Na przykład możemy dokonać zakupu nieruchomości w Bułgarii, gdzie działka z domem kosztuje nawet 50 000 złotych.  Wracając jednak do zbierania środków, odkładanie na niedrogą nieruchomość możemy rozpocząć choćby dzisiaj. Dodatkowo, wielu Polaków posiada jakieś nieruchomości. Z badań wynika, że nieruchomości Polaków rzadko kiedy przynoszą zysk. Mamy nieruchomość, nie korzystamy z niej, płacimy podatek, naprawiamy, ale nie użytkujemy. Taki paradoks. Może to być działka rolna, działka rekreacyjna, łąka. Taka, nie przynosząca nam ani satysfakcji, ani dochodu nieruchomość powinna zostać sprzedana komuś, komu jest ona potrzebna. Dzięki temu będziemy mieli środki na naszą inwestycję.

Kredyt pod inwestycję

Słysząc słowo kredyt, wielu nawet nie zastanawia się nad sensem inwestycji. Z góry traktuje ją jako skazaną na porażkę. Zupełnie niepotrzebnie. O ile kredyt to ryzyko, to kredyt pod nieruchomość już takim ryzykiem nie jest. Ponad to, nieruchomość jako  inwestycja, jest naprawdę dobrym rozwiązaniem i nie wiąże się z ryzykiem takim, jak kredyt na zakup mieszkania. Można też czerpać dochód z tej inwestycji, więc taki kredy nie jest na lata, tak jak w przypadku domu czy mieszkania, które kupujemy dla siebie. Jeśli wiemy coś o nieruchomościach, możemy mieć stałe źródło gotówki. Jeśli nie wiem nic o nieruchomościach czy inwestycjach w nieruchomości, albo wiemy niewiele, warto zasięgnąć porady. Firma, która oferuje swoje porady od A do Z w kwestii inwestycji w nieruchomości to Centrum Ekspertów Finansowych i Nieruchomości Grupa CDF. Żeby zainwestować w drugim końcu Polski, należy mieć kogoś na miejscu, który zadba o nasze interesy. GrupaCDF pomoże nam także w kredycie. Przed podjęciem jakichś kroków, warto porozmawiać z ekspertami z Grupy CDF. Pomogą nam  doradcy eksperci, którzy sprzedali i kupili nie jedną nieruchomość. Może się okazać, że ich pomoc zapobiegnie wydaniu przez nas niepotrzebnych pieniędzy.

Szukanie inwestycji

Podczas, gdy posiadamy finansowanie naszej przyszłej inwestycji należy zastanowić się, gdzie chcemy inwestować. Oczywiście możemy mieć samodzielnie odłożone 50 000 złotych, które pozwoli nam na zakup domu w Bułgarii (kraju nadmorskim). Korzystniejszym rozwiązaniem będzie inwestycja w Polsce.

Warmia i Mazury

Kwota podana powyżej jest świetnym kapitałem do zakupu działki nad jeziorem. Tutaj też należy w pierwszej kolejności zwrócić się do ekspertów tam na miejscu. GrupaCDF oferuje rekonesans dostępnych nieruchomości. Wystarczy się skontaktować z ludźmi, którzy po pierwsze doradzą, po drugie będą w stanie negocjować dogodny kredyt, będą rozmawiać w naszym imieniu ze sprzedającymi, co pozwoli zabezpieczyć nasze interesy. Jak będzie dogodna dla nas nieruchomość w postaci działki, możemy być spokojni o jej stan prawny i ogólny korzystny zakup. Może się okazać, że samodzielny zakup działki, do tego w kredycie, będzie dla nas tragiczny w skutkach. Jeśli działka okaże się kompletnie nie do użytku jako potencjalne źródło dochodu z turystów. Może się okazać, że zakup działki bez domu na niej postawionego, może znaczyć, że na tej działce takiej możliwości, żeby postawić  domek, nie ma. Inwestycja, która miała się nam zwrócić, okaże się strzałem w kolano. Wystawienie na  sprzedaż  takiej działki będzie trudne. Chyba, że będziemy szukali kogoś kto nie zna się.  Rynek  szybko zweryfikuje nasz  zakup.

Mieszkanie w Olsztynie

biuro nieruchomosci olsztyn

Mając 150 000 złotych będziemy już mogli myśleć o zakupie mieszkania w Olsztynie. Jeśli nadal będzie nam brakować pieniędzy, wtedy można dobrać kredyt. Jeśli kompletnie nie mamy pieniędzy na zakup nieruchomości, możemy wziąć kredyt hipoteczny. Tutaj również warto rozważyć pomoc Grupy CDF. Tutaj już nawet powinniśmy robić to z Grupą CDF. Taki partner biznesowy, pozwoli nam uniknąć rozczarowania kiedy  apartament, który będziemy chcieli kupić, okaże się zupełnie nietrafionym interesem. Musimy znać  Olsztyn. Skąd mamy wiedzieć, że dzielnica w której kupiliśmy  mieszkanie  jest po prostu zła? A kredyt hipoteczny zostanie z nami na wiele lat.

Dom w Olsztynie

Mając 200 000 złotych i więcej możemy rozglądać się za domem w Olsztynie i pod Olsztynem. Zakup takiego domu to pewny zysk z inwestycji.  Warmia i Mazury  to modny w ostatnim czasie rejon wakacyjny i nie tylko. Całoroczna dostępność do domku może przynieść nam frajdę i niemałe pieniądze. Rynek turystyczny na Mazurach przeżywa rozkwit. Od 2015 roku Mazury są częściej wybierane niż góry. Odkąd na tym terenie wybudowano lotnisko, komunikacja z tym rejonem zyskała. Ma to wpływ na obecny rozkwit wartości turystycznej rejonu, jak i przyszłą wartość nieruchomości. Według Urzędu Statystycznego w Olsztynie w przyszłym roku na tym terenie może pojawić się ponad 1,5 mln turystów (podług 1 mln 300  tys w 2016 roku).

Inwestycja w nieruchomość – jak zarabiać?

Kupiliśmy mieszkanie, działkę lub dom po to żeby na nim zarabiać. Oczywiście, chodzi tutaj o  wynajem. Współcześnie najważniejszym czynnikiem warunkującym pozyskiwanie Klientów na  wynajęcie  nieruchomości jest marketing internetowy. Obecnie nie ma znaczenia cena (chociaż nie powinna być wygórowana). Najczęściej walka o Klienta odbywa się nie na płaszczyźnie ceny, a na płaszczyźnie oferowanych warunków. Dostęp do internetu w takiej nieruchomości jest już standardem, a nie opcją. Parking także musi być. Najlepiej dozorowany. I tutaj kończy się to co „powinno być”. Teraz wchodzi marketing. Nie ważna jest cena, czy to, że na miejscu nie ma naczyń. Klient musi widzieć naszą nieruchomość jako pierwszą w wynikach wyszukiwania. Żeby nieruchomość pracowała na siebie, musimy też mieć swój własny system rezerwacyjny, który pozwoli nam udostępniać nieruchomość tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest wolna oraz będzie blokował dostęp do niej, kiedy ktoś już na dany termin ją wynajął.
Najważniejsze czynniki, o których należy pamiętać inwestując w nieruchomości na Warmii i Mazurach:
– Najwyższy możliwy wkład własny w nieruchomość,
– Położenie nieruchomości w dobrej dzielnicy lub w pobliżu wody,
– Brak problemów prawnych z nieruchomością,
– Schludny wygląd,
– Pozycjonowanie w Google,
– Zakup systemu rezerwacyjnego i współpraca z wyszukiwarkami pobytów.

Żeby być zadowolonym z zakupu nieruchomości, musimy pamiętać o tym, że wielu ludzi straciło majątki, myśląc że kupili okazję. Nie możemy dać się oszukać. Ciężko to zrobić na odległość. Mogą nas oszukać nie tylko prywatni ludzie, ale nawet  deweloperzy. Dlatego warto mieć wsparcie sprawdzonego partnera biznesowego, w rejonie w którym chcemy inwestować.