logo

12.06.2022

Dom na sprzedaż Olsztyn

Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego. Znajduje się tam co najmniej kilkanaście mniejszych osiedli, każda z własną niezwykłą strukturą. Według badań i statystyk policyjnych Olsztyn jest miastem bardzo bezpiecznym, o bardzo dobrych stosunkach sąsiedzkich wśród jego mieszkańców.

Domy na sprzedaż Olsztyn – jaką dzielnicę wybrać?

Miasto podzielone jest na 23 części, które są jednostkami stowarzyszonymi gminy. Jest tu dużo nieruchomości na  sprzedaż w bardzo dogodnej lokalizacji. Osoby poszukujące ciszy, spokoju i odpoczynku od zgiełku wielkich miast chętnie inwestują w mieszkania zlokalizowane na osiedlach na obrzeżach miasta i na przedmieściach. Miłośnicy wieczornych rozrywek zazwyczaj decydują się na zamieszkanie w centralnej części miasta. Można je znaleźć na osiedlach mieszkaniowych takich jak Śródmieście, stare miasto, Kościuszki, Zatorze czy Kętrzyńskiego.

Domy na sprzedaż Olsztyn – bliska odległość lotniska

Lotnisko Olszyn-Mazury to nowoczesny port lotniczy, rozbudowany w 2016 roku, obsługujący połączenia międzynarodowe i umożliwiający bezpośrednie loty do Niemiec, Chorwacji czy Wielkiej Brytanii. Taka infrastruktura znacząco wpływa na korzystne warunki życia przekłada się na rosnący potencjał inwestycyjny miasta. Przyciąga to nie tylko wielu inwestorów, ale także nowych mieszkańców, wśród których dużym zainteresowaniem cieszą się olsztyńskie domy na sprzedaż.

Sprzedaż nieruchomości w Olsztynie z pomocą biura Grupa CDF

 

Województwo warmińsko mazurskie

Ze względu na swoje naturalne piękno i bogate dziedzictwo kulturowe, województwo warmińsko mazurskie zawsze było popularnym celem polskich turystów. Dziś obszar ten przyciąga więcej turystów niż kiedykolwiek, dzięki bogatej historii i wspaniałej architekturze, która przetrwała do dziś. Mazury stały się jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Polsce, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie – od aktywnej rozrywki po wypoczynek, od festiwali kulturalnych po wydarzenia historyczne.

Dom jednorodzinny w stanie deweloperskim, czy z rynku wtórnego?

Dom w stanie deweloperskim zalety

Budowa Twój dom to spory wydatek finansowy. To często najważniejsza decyzja w życiu. Jakie są korzyści z kupowania od dewelopera? Kupując przestronny dom od dewelopera przysługują nam wszystkie korzyści wynikające z prawa deweloperskiego. Zakup takich przedmiotów podlega gwarancji obecnie wynosi ono pięć lat. Pamiętaj, że gwarancje nie są obowiązkowe. Abyśmy byli uprawnieni do takich świadczeń, muszą one być zawarte w umowie wraz ze wszystkimi warunkami jej obowiązywania.

Dom w wolnostojący z rynku wtórnego – zalety

Największą zaletą kupowania na rynku wtórnym jest to, że w większości przypadków takie domy znajdują się w sąsiedztwie całego zaplecza infrastrukturalnego. Dzieje się tak dlatego, że takie mieszkania, a nawet wspólnoty są zamieszkane już od jakiegoś czasu. Można więc liczyć na sklepy spożywcze, przedszkola, szkoły, apteki, przystanki autobusowe i urzędy pocztowe w okolicy. Znajdują się tu również różne centra rozrywki i miejsca do spędzenia wolnego czasu z rodziną. Na rynku wtórnym również można spodziewać się lepszych połączeń komunikacją miejską z centrum miasta, gdyż obszary te są zwykle objęte większą liczbą linii autobusowych i tramwajowych.

Jaki typ domu sprawdzi się dla nas najlepiej?

Osoby decydujące się na zakup domu w centrum Olsztyna często stają przed dylematem co wybrać: dom w zabudowie szeregowej, dom w zabudowie bliźniaczej, a może dom wolnostojący? Opisujemy zalety i wady każdego z rozwiązań, przedstawiamy przykładowe oferty.

Biuro nieruchomości Olsztyn oferuje pomoc przy kupnie domu

 

Dom na sprzedaż Olsztyn

Dom piętrowy Olsztyn Dajtki

Szukając piętrowej nieruchomości, warto wybrać dom zlokalizowany w urokliwym miejscu, na spokojnym osiedlu domków jednorodzinnych w dzielnicy Dajtki. Domy na sprzedaż, które pojawiły się w ofertach, wykazywały niezwykłą różnorodność w bryle budynku: od komunistycznej „kostki” przez typowy letni domek kompaktowy, aż po reprezentacyjną willę. Dajtki, które jeszcze do niedawna miały status samodzielnego miasta, w ciągu ostatniego półwiecza przeżyły prawdziwe oblężenie – większość domów powstała w Olsztynie.

Dom w zabudowie bliźniaczej Redykajny

Jest to jedno z najmłodszych i najszybciej rozwijających się osiedli w Olsztynie. Domy na sprzedaż w Redykajnach to głównie inwestycje deweloperskie, najczęściej domy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Podobnie jak sąsiednie Gutkowo, Redykajny w centrum są dość daleko. W zamian możemy liczyć na nowoczesny dom z ogrodem blisko natury. Dom w stanie deweloperskim o powierzchni 120 m2, powierzchnia działki 700 m2, kosztuje tutaj: 650 000 zł.

Dom wolnostojący w centrum miasta

Kupno domu w Brzezinach to najlepszy kompromis pomiędzy umiarkowaną ceną a bliskością wszystkich atrakcji miasta. Położenie dzielnicy w rejonie stosunkowo blisko centrum miasta sprawia, że osiedle cieszy się popularnością wśród odwiedzających olsztyńskie Śródmieście. Dodatkowym atutem dla inwestorów jest stałe zaopatrzenie lokalnych działek – Brzezin co roku zapełnia się nowoczesnymi domami. Dom wolnostojący położony w stanie deweloperskim w centrum Olsztyna, idealna nieruchomość dla rodziny wielopokoleniowej, w którym powierzchnia działki wynosi: 1593m2. Nieruchomość składa się z 7 pokoi i kosztuje 750 000 zł.

Nowoczesne inwestycje na osiedlu domów jednorodzinnych

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe powstają głównie wokół terenów zielonych i rekreacyjnych, zaledwie kilkaset metrów od jezior, parków i lasów. W większości są to kameralne budynki z mieszkaniami o różnej wielkości i rozkładzie. Do sprzedania nowa nieruchomość w Olsztynie w budynku z przestronną klatką schodową i cichą windą. Wiele z nich posiada podziemne miejsca parkingowe, balkony lub tarasy oraz komórki lokatorskie.

Biuro nieruchomości Olsztyn pomoże w sprzedaży domu

 

Dom wolnostojący Olsztyn na wynajem

Podczas wyszukiwania ofert nieruchomości w Olsztynie, pula ogłoszeń przyciągnęła dużą liczbę domów do wynajęcia – najemców głównie wczasowiczów. Jest to powszechny sposób inwestowania w nieruchomości w całym Olsztynie, gdyż turystyka jest jednym z mocnych filarów lokalnej gospodarki. Warto zauważyć, że domy inwestycyjne w Olsztynie generalnie kosztują znacznie mniej niż inne kurorty w północnej Polsce.

Dom na sprzedaż Olsztyn Gutkowo

Gutkowo to jeden z najpopularniejszych obszarów dla osób poszukujących wakacyjnych nieruchomości w Olsztynie. Droga z tej osiedla do centrum miasta zajmuje sporo czasu, ale w zamian otrzymujemy spokój typowej willowej dzielnicy i… niskie ceny nieruchomości. Jednak to ostatnie wynika również z większości domków letniskowych, które można tu kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Na sprzedaż dom w stanie deweloperskim

Dom w zabudowie szeregowej przy ulicy Sikorki w Olsztynie to zespół 4 budynków jednorodzinnych, każdy o powierzchni użytkowej 120,39 m², wybudowanych według projektu pracowni architektonicznej zlokalizowanej w Olsztynie Gutkowo. Niewątpliwym atutem tych budynków jest to, że znajdują się one przy lokalnej drodze osiedlowej, która jest wybrukowana i wykończona chodnikami – w zabudowanej i wykończonej części osiedla. Dzięki temu eliminowane są uciążliwe problemy z dojazdem na nieutwardzonych powierzchniach – typowe dla nowo budowanych zespołów mieszkaniowych.

Dom usytuowany w dzielnicy Dajtki

Największym osiedlem mieszkaniowym jednorodzinnym są Dajtki w południowo-zachodniej części miasta. Tutaj możemy znaleźć liczne oferty od biur nieruchomości w Olsztynie. Osoby poszukują nieruchomości w spokojnej okolicy, takie jak tarasy, domy jednorodzinne, domy w zabudowie bliźniaczej i większe domy. Wiele osób chce zainwestować w nieruchomości w Olsztynie ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wynajem, przyjeżdżają tu nie tylko turyści, ale także wielu studentów i nowych mieszkańców. Bliskość jeziora oraz niezwykle bogate lokalne środowisko naturalne sprawiają, że nieruchomość położona w Olsztyn Dajtki jest obiektem bardzo pożądanym.

Na sprzedaż dom wolnostojący usytuowany w najlepszej do życia dzielnicy Olsztyn Dajtki. Zlokalizowany w genialnym położeniu 199 m 2 5 pokoi , bez dodatkowych kosztów i żadnych problemów obsługi wolnostojącej nieruchomości biuro nieruchomości Olsztyn wycenia na 999 000 zł.

Grupa CDF oferuje pomoc przy sprzedaży nieruchomości Olsztyn

 

Dom w stanie deweloperskim Olsztyn Osiedle Mazurskie

Osiedle mazurskie, graniczące z osiedlami Nagórki i Kormoran, jest jednym z najstarszych przedmieść Olsztyna. Na jego organizację składają się głównie starsze, mniejsze domy, zwykle nadające się do generalnego remontu. Z tego powodu Mazurskie jest lokalizacją poszukiwaną przede wszystkim przez bardziej oszczędnych inwestorów. Atrakcyjność terenu podnosi z jednej strony bliskość jeziora Skanda, a z drugiej bliskość obwodnicy Olsztyna.

Przykładowo na sprzedaż dom w stanie deweloperskim 156.61 m² w Olsztynie posiadający 5 pokoi kosztuje 899 000 zł. Powierzchnia działki wynosi: 823

Dom w zabudowie szeregowej położony w Olsztynie

Dom w zabudowie szeregowej jest idealny dla tych, którzy lubią spędzać czas z sąsiadami, ale nie chcą mieszkać w apartamentowcu. Łączy w sobie zalety własnego, centralnie położonego mieszkania z niewielką dodatkową przestrzenią. Mówimy o wielkości własnego ogrodu i przestrzeni życiowej. Rodziny z dziećmi uwielbiają tego typu inwestycje. Zapewniają maluchom dostęp „z podwórka” do przyjaciół, kącików zabaw oraz dodatkowych schowków (piwnica, strych) do przechowywania ich dobytku.

Zaletą domów szeregowych są również niższe koszty ogrzewania niż we własnym domu jednorodzinnym: domy w rzędzie są „ogrzewane” przez sąsiadów z obu stron. Należy również kupować z myślą o niższych opłatach, chociaż ceny są coraz bardziej współmierne do innych typów domów. Wszystko zależy od lokalizacji, technologii i wielkości nieruchomości. Przykładowo:

Uroczy dom w zabudowie szeregowej na osiedlu Gutkowo kosztuje 749 000 zł. Dom budowany na wysoki standard, jest urokliwą rezydencją położoną na ogrodzonej działce.

Dom w zabudowie bliźniaczej położony w Olsztynie

Dom w zabudowie bliźniaczej położony w Olsztynie łączą zalety mieszkania w apartamentowcu z domem podmiejskim. To świetna opcja dla tych, którzy chcą mieć większy ogród, ale nie chcą wydawać pieniędzy na dom jednorodzinny z dużym działem. Dzięki posadowieniu budynku na granicy działki zyskuje się dodatkową przestrzeń wokół domu.

W przeciwieństwie do kamienic, sąsiadów nie ma zbyt wielu – „przeznaczonym” jest mieć tylko jednego. Każdy mieszkaniec domu w zabudowie bliźniaczej będzie miał podobne problemy jak właściciel domu szeregowego.

Wady po pierwsze obejmują ograniczenia prywatności, publiczne części nieruchomości, a czasami połączenia publiczne. Jeśli mamy hałaśliwych sąsiadów, może być wymagana dodatkowa izolacja akustyczna.

Atrakcyjnie położony dom w zabudowie bliźniaczej z zagospodarowanym ogrodem na Osiedlu mazurskim wielkości 130 m², w którym powierzchnia działki wynosi 700 m2, biuro nieruchomości wycenia na 549 000 zł.

Jeśli interesuje Cię sprzedaż lub kupno nieruchomości zapraszamy do kontaktu z Grupą CDF.