logo

03.12.2017

DORADCA DS. NIERUCHOMOŚCI TO NIE AGENT. O RÓŻNICY SŁÓW KILKA

Doradca do spraw nieruchomości to przede wszystkim opiekun interesów Klienta

Agent z typowego biura nieruchomości – stereotypowo pojmowany, ma za zadanie kupić, bądź sprzedać nieruchomość (skojarzyć strony transakcji).

Zadaniem doradcy nie jest wyłącznie pośrednictwo w kupnie lub sprzedaży. Doradca do spraw nieruchomości, to profesjonalny opiekun Klienta! On przede wszystkim ma obowiązek dbać o potrzeby i bezpieczeństwo, osoby chcącej kupić, bądź sprzedać nieruchomość.

Główne zadania doradcy ds. nieruchomości to:

  • sporządzenie rzetelnej wyceny nieruchomości, dopasowanej do rynku,
  • zapewnienie gwarancji bezpiecznej prawnie transakcji,
  • dopasowanie nieruchomości do możliwości finansowych kupującego, ale też jego stylu życia oraz potrzeb,
  • pośrednicząc w kupnie nieruchomości ma za zadanie dokonać dobrej inwestycji kapitału, wybierając nieruchomość w atrakcyjnej cenie, w porównaniu do podobnych ofert na rynku, sprzedając mieszkanie zadba aby osiągnąć jak najwyższą cenę.
Dobry doradca ds. nieruchomości to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i stałe wsparcie na każdym etapie kupna, czy sprzedaży nieruchomości.
  • Prowadzi on Klienta przez wszystkie etapy transakcji, wyjaśnia wątpliwości, odpowiada na pytania,
  • Dopasowuje ofertę do specyfiki rynku, zmierza do sprzedaży lub zakupu nieruchomości w najlepszej cenie,
  • Sprawdza możliwości finansowe lub zdolność kredytową klienta kupującego, pomaga dobrać najbardziej optymalną formę finansowania transakcji,
  • Dba o bezpieczeństwo i daje pełne wsparcie, przy tak trudnej decyzji, jaką jest zakup lub sprzedaż nieruchomości.

Przede wszystkim liczą się działania i dobro klienta, nie tylko prowizja! Nie ma co się oszukiwać – prowizja jest niezbędnym elementem przy sprzedaży nieruchomości. To ona pozwala na budżetowanie przez biuro nieruchomości procedury niezbędnej do skutecznego przeprowadzenia procesu sprzedaży lub kupna. Przeznaczona jest na szereg działań, prowadzących do finalizacji transakcji.

Dobry doradca nieruchomości to taki, który potrafi przedstawić szczegółowy raport, ukazujący na co zostały przeznaczone środki. Jakie działania zostały wykonane i jakie przyniosły efekty.

Doradca przede wszystkim – pracuje za prowizję nie dla prowizji. Powinien być osobistym doradcą, dbającym o Twoje dobro. Nie jest on ani sprzedawcą, ani agentem, on przede wszystkim Tobie doradza i jest gwarantem bezpiecznej transakcji.

Zobacz jakie czynności biura nieruchomości powinny być zagwarantowane w umowie pośrednictwa aby skutecznie sprzedać nieruchomość: https://grupacdf.pl/skuteczna-sprzedaz-nieruchomosci/

Szukasz biura nieruchomości w Olsztynie z dużą ofertą i kompleksową obsługą, zapraszamy!