logo

18.07.2022

Fotografia wnętrz narzędziem do sprzedaży nieruchomości

Fotografia wnętrz jest ważnym narzędziem do sprzedaży nieruchomości. Według badań przeprowadzonych w 2006 roku przez National Association of Realtors, które zostały zgłoszone przez New York Times, 46% kupujących i sprzedających domy oglądających zdjęcia nieruchomości online, powiedziało, że nie zdecydowali się na obejrzenie nieruchomość osobiście bez zdjęć. To pokazuje, że dobre zdjęcia wnętrz mogą zaoszczędzić pieniądze, ponieważ Wasi klienci nie będą musieli wybierać się specjalnie obejrzeć nieruchomość. Jest to jeden z powodów, dla których fotografia wnętrz jest bardzo ważnym aspektem sprzedaży nieruchomości.

Interesują Cię nieruchomości? Olsztyn ma ich pod dostatkiem

Pomimo faktu, że jest to tylko zdjęcie, fotografia wnętrz może faktycznie odgrywać dużą rolę w sprzedaży nieruchomości Olsztyn Ustal, co chcesz, aby Twoja przestrzeń mówiła o Tobie i włącz to do obrazu. 

Bądź świadomy skali i perspektywy — chcesz, aby wszystko wyglądało na tak duże i imponujące, jak to możliwe, ale nie tak dużo, że trudno jest ogarnąć to na raz. Postaw na sesję zdjęciową pomieszczenia z wysokimi sufitami i żywymi kolorami, aby dom wyglądał na bardziej przestronny, niż jest w rzeczywistości, lub zachowaj więcej intymności, fotografując pomieszczenia z meblami z ciemnego drewna i nisko sklepionymi sufitami. Niektóre z tych rzeczy są naprawdę intuicyjne — sztuką jest zrównoważenie tego, co wiesz o kompozycji i projektowaniu z tym, co wiesz o swoim własnym domu.

Dla niektórych fotografia wnętrz może wydawać się niepotrzebną częścią procesu przy sprzedaży domu, ale jeśli chcesz uzyskać najwięcej pieniędzy z nieruchomości, jest to niezbędne. Spójrzmy, co sprawia, że zdjęcie jest dobre i jak to może wpłynąć na domy na sprzedaż Olsztyn. Olsztyn ma dosyć duży rynek mieszkaniowy, jednak podczas szukania wymarzonego lokum najlepiej jest skorzystać z oferty biura nieruchomości Olsztyn

Prosta sprzedaż nieruchomości z biurem nieruchomości Olsztyn

 

Jak powinny wyglądać zdjęcia nieruchomości? 

Jeśli chodzi o to, co sprawia, że zdjęcie jest dobre, upewnij się, że przestrzegasz następujących zasad podczas robienia zdjęć:

 • Używaj naturalnego światła — nawet światło słoneczne wpadające przez okna będzie działać.
 • Upewnij się, że w każdym ujęciu jest dużo światła – w razie potrzeby włącz dodatkowe lampy
 • Uchwyć drobne szczegóły – kupujący będą chcieli wiedzieć, co kupują
 • Unikaj bałaganu – posprzątaj przed fotografowaniem lub usuń przedmioty, które mogą rozpraszać uwagę.

Jak należy cię przygotować do fotografowania wnętrz? 

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to upewnić się, że masz pozwolenie na robienie zdjęć w domu. Odpowiednie sfotografowanie posiadłości przyspieszy proces sprzedaży. Po uzyskaniu dostępu do nieruchomości zacznij robić zdjęcia tak szybko, jak to możliwe, aby nie wyglądało na to, że ludzie wciąż tam mieszkają. 

Najlepszą porą dnia do fotografowania wnętrz jest poranek, kiedy jest dużo naturalnego światła, a cienie są najbardziej wyraziste i interesujące. Pamiętaj, aby fotografować pod wieloma kątami i z różnych punktów widzenia: nikt nie chce widzieć tylko jednego kąta pokoju lub korytarza, więc upewnij się, że fotografujesz obie strony każdego obiektu, który może być widziany z więcej niż jednej strony (np. lustra). Fotografuj z wysoka, aby uzyskać szeroki widok, i z dołu, aby uzyskać zbliżenie – oba są ważne.

Biuro nieruchomości Olsztyn pomoże w kupnie i sprzedaży domu

 

Pora na konkretne wskazówki

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą należy wiedzieć, kiedy robisz zdjęcia nieruchomości na sprzedaż, jest to, że nie chodzi tylko o to, co jest na zdjęciu, ale też o to, co nie jest na zdjęciu. Chcesz pokazać dobre części nieruchomości, ale pominąć wszystko, co może zmniejszyć jego ogólny urok.

 • Upewnij się, że Twoje zdjęcia są dobrze oświetlone i wyraźne, staraj się unikać dodawania zbędnych elementów, które odwracają uwagę od głównego punktu ujęcia.
 • Pokaż wszystkie cechy domu na sprzedaż, takie jak malowanie czy stolarka.
 • Nie rób zdjęć z przedmiotami, które zajmują zbyt dużo miejsca lub odciągają uwagę od tego, na czym chcesz, aby ludzie się skupili.
 • Nie rób zdjęć pod niekorzystnym kątem lub przy niekorzystnym oświetleniu.

Właściwe fotografowanie domu na sprzedaż może być jedną z najważniejszych części procesu inscenizacji. To kuszące, aby wziąć kilka szybkich zdjęć z iPhone, ale to nie daje potencjalnym nabywcom dokładne poczucie tego, co dom będzie wyglądać, jeśli były one rzeczywiście wprowadzanie w.

Biuro nieruchomości może pomóc w tym procesie

Na początek upewnij się, że używasz aparatu z szerokokątnym obiektywem. Kiedy robisz zdjęcia pomieszczeń, chcesz, aby jak najwięcej z nich znalazło się w kadrze. Jeśli masz iPhone’a, rozważ pobranie aplikacji takiej jak ProCamera i skorzystanie z niej – pomoże Ci ona uchwycić zdjęcia w wyższej jakości, niż pozwala na to większość aparatów telefonicznych.

Najlepszym sposobem robienia zdjęć jest robienie ich z poziomu oczu za pomocą aparatu. Jeśli patrzysz na pokój z sufitu lub stoisz w drzwiach pokoju, nie daje to kupującemu dobrego poczucia miejsca. Unikaj także robienia zdjęć przez szkło lub inne materiały, które mogą zniekształcić światło wpadające do domu – chcesz także pokazać, jak dobrze oświetlone są te przestrzenie w środku, więc trzymaj się prostych ujęć, które zawierają tylko okna lub świetliki jako źródło światła.

Łatwa sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości Olsztyn

 

Czego potencjalny nabywca może oczekiwać od Twojej nieruchomości? 

Kiedy sprzedajesz swój dom, czy masz kupca w kolejce lub nie, to zawsze jest dobry czas, aby rozpocząć przygotowanie go do rynku. Kluczową częścią tego procesu jest upewnienie się, że nieruchomość jest w jak najlepszym stanie, aby przyciągnąć potencjalnych nabywców i przekonać ich, że powinni kupić swój dom. Należy bezwzględnie zadbać o dobrą prezencję – i to niezależnie od tego, czy masz domy, czy mieszkania na sprzedaż Olsztyn.

Skorzystaj z oferty biura nieruchomości Grupa CDF, Działamy nie tylko w Olsztynie, ale także w okolicznych miastach. Jesteśmy w stanie pomóc zarówno w sprzedaży mieszkania czy domu, jak i zakupie nowego lokum. Oferujemy profesjonalną i kompleksową obsługę — dzięki nam cały proces sprzedaży przebiegnie bez zarzutu. 

Postaw na sprawdzone biuro nieruchomości Olsztyn

Kupujący chcą wiedzieć więcej o historii nieruchomości, a także o tym, jak wykorzystałeś przestrzeń – czy są jakieś remonty, które zostały wykonane? Czy są jakieś oryginalne funkcje pozostawione w stanie nienaruszonym? Chcą zobaczyć takie rzeczy jak nowa farba (lub przynajmniej delikatne odmalowanie ścian), naprawione lub wymienione podłogi, nowe oprawy oświetleniowe i inne kosmetyczne ulepszenia. Chcą wiedzieć o wszelkich modernizacjach, które zostały wykonane do kuchni lub łazienkach – mamy tu na myśli nowe urządzenia, blaty granitowe itp. Chcą też wiedzieć, że z czasem zadbałeś o kwestie konserwacyjne. To absolutna podstawa, o której należy pamiętać. 

Kiedy już wiesz, czego szukają kupujący, możesz z wyprzedzeniem zająć się wszelkimi skargami lub problemami, które mogą się pojawić. Poniżej znajdują się niektóre z największych problemów, które kupujący dom zauważy i chce, aby zostały naprawione.

 • Jasność: Potencjalni nabywcy chcą być w stanie zobaczyć swoje otoczenie wyraźnie. Niektórzy mogą chcieć mieć pokój wypełniony naturalnym światłem, podczas gdy inni mogą preferować ciemniejszą przestrzeń, gdzie mogą zrelaksować się w komfortowych warunkach po ciężkim dniu pracy. Jeśli oświetlenie jest zbyt ciemne lub jeśli nie ma go wystarczająco dużo dla nowego właściciela, spróbuj odsłonić żaluzje lub zasłony, aby wpuścić więcej światła i aby rozjaśnić swoją przestrzeń.
 • Organizacja: Dobra organizacja sprawia, że proces sprzedaży będzie łatwiejszym czasem dla wszystkich zaangażowanych w sprzedaż domu. Upewnij się, że wszystkie szafy mają dużo miejsca do przechowywania i że obszary takie jak garaż i piwnica zostały zorganizowane i wyczyszczone, aby potencjalni nabywcy nie byli atakowani przez niechlujne stosy pudełek i innych przedmiotów leżących wokół. Dodatkowo upewnij się, że pokoje nie są zagracone zbyt wieloma przedmiotami. Potencjalni nabywcy chcą łatwo zobaczyć miejsca, w których mogliby zmieścić swoje własne meble.
 • Akustyka: Większość nowoczesnych domów ma jakiś dźwięk – warto zadbać, aby był on przyjemny dla uszu, a nie denerwujący. Pomogą w tym elementy pochłaniające dźwięk, takie jak zasłony, dywany, czy miękkie kanapy. 

Zapraszamy do kontaktu.