logo

21.04.2023

Klimatyzacja do domu – zadbaj o wysoki komfort w swoich czterech ścianach

Montaż klimatyzacji do domu lub mieszkania to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie cieszyć się w swoich czterech kątach przyjemnym chłodem nawet w upalne dni. Nowoczesne systemy klimatyzacji dają także możliwość dogrzania pomieszczenie zimą. Korzyści płynące z decyzji o zakupie takiego urządzenia mogą więc przynieść więcej korzyści, niż mogłoby nam się wydawać. Na rynku mamy różne rodzaje klimatyzatorów. Przyjrzyjmy się bliżej dostępnym opcjom, by dowiedzieć się, na jaki typ urządzenia warto się zdecydować.

Klimatyzacja do domu – nowy komfort życia

Kiedy stajemy przed decyzją o zakupie własnego domu czy mieszkania, zależy nam, żeby miejsce to było spełnieniem naszych marzeń. Już na starcie warto zadbać o to, by lokum wyposażone było w urządzenia, które poprawią komfort naszego codziennego życia. Firmy zajmujące się sprzedażą nieruchomości, takie jak Centrum Ekspertów Finansowych i Nieruchomości Grupa CDF, biorą pod uwagę coraz większe wymagania klientów. Dlatego też, wychodząc na przeciw ich potrzebom, podwyższają standardy oferowanych lokali. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest montaż klimatyzatorów domowych, które są niewątpliwą zachętą dla potencjalnych kupców.

Korzyści płynące z montażu klimatyzatorów domowych

Split – niezawodny rodzaj klimatyzatorów domowych

Nie tylko nowe lokale mieszkalne mogą być wyposażone w systemy klimatyzacji. Klimatyzacja domowa to propozycja właściwie do każdego domu czy mieszkania. W zależności od potrzeb oraz możliwości, można wybierać spośród różnych typów. Bardzo często wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem są klimatyzatory typu split. Urządzenie takie składa się z dwóch jednostek. Jednostkę zewnętrzną klimatyzatora stanowią duży wentylator, kompresor i wszystkie inne pokaźnych rozmiarów elementy systemu, których montaż wewnątrz mógłby być uciążliwy. Wśród komponentów jednostek wewnętrznych wymienić należy jednostkę sterującą, wentylator oraz parownik. Oba urządzenia, wchodzące w skład całego systemu klimatyzacji, połączone są za pomocą instalacji. Odpowiednie przewody i rurki zapewniają właściwy przepływ płynu chłodniczego oraz są gwarantem prawidłowej dystrybucji powietrza.

Dla kogo montaż klimatyzatorów wewnętrznych?

Alternatywą dla urządzeń typu split są klimatyzatory przenośne, należące do grupy klimatyzatorów wewnętrznych. Zachętą dla potencjalnych klientów mogą być ich niewielkie wymiary. Dzięki kompaktowej budowie łatwo je przetransportować, a po zamontowaniu zajmują w pomieszczeniu mało miejsca. Nie ma tu również podziału na jednostkę zewnętrzną klimatyzatora i jednostkę wewnętrzną. Pozornie wydaje się to zatem łatwiejsze rozwiązanie. Problem pojawia się jednak na etapie montażu. Podobnie jak w sytuacji, gdy zdecydujemy się na klimatyzatory typu split, tu również nie możemy zapominać o właściwej dystrybucji powietrza. Konieczne jest więc wykonanie w ścianie dość dużego otworu. Jest to bowiem jedyny sposób, by umożliwić przebiegający przez szeroką rurę wyciąg powietrza.

Dla kogo montaż klimatyzatorów wewnętrznych?

Jak przebiega montaż systemów klimatyzacji?

Powyżej wyjaśniliśmy, jakie czynności trzeba wykonać, by prawidłowo przeprowadzić instalację klimatyzatorów wewnętrznych. Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku montażu urządzeń typu split. Konieczne jest przygotowanie odpowiedniego miejsca, zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz. Jednostkę wewnętrzną warto zainstalować w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Pamiętajmy jednak, by montując klimatyzatory ścienne, zachować odpowiedni odstęp od sufitu oraz po obu bokach urządzenia. Dzięki cichej pracy klimatyzatora nie musimy obawiać się montażu jednostek wewnętrznych w salonie czy sypialni.

Jeśli chodzi o jednostkę zewnętrzną klimatyzatora, lepiej nie montować jej w pobliżu okien pomieszczeń, w których wypoczywamy. Mimo najlepszych parametrów nigdy nie uzyskamy bowiem gwarancji idealnie cichej pracy. Kiedy obie jednostki umieszczone są na odpowiednich stelażach, w ścianie pomiędzy nimi wykonuje się otwór, który posłuży do przeprowadzenia niezbędnych rurek i przewodów elektrycznych. Po połączeniu wszystkich elementów systemu, napełnia się go czynnikiem chłodniczym i sprawdza szczelność.

Korzyści płynące z montażu klimatyzatorów domowych

Poza schłodzeniem bądź dogrzaniem pomieszczenia, klimatyzacja może pomóc nam również obniżyć rachunki za prąd. W tym celu przy zakupie klimatyzacji należy zwrócić szczególną uwagę na ważny parametr, jakim jest efektywność energetyczna. Warto zainwestować w urządzenie o klasie nie mniejszej niż A+++. Prognozowane zużycie energii powinno być dostosowane do metrażu mieszkania oraz jakości jego ocieplenia. Oczywiście klimatyzatory domowe różnych producentów będą różniły się od siebie nawet w obrębie jednego typu.

Korzyści płynące z montażu klimatyzatorów domowych

Grupa CDF doradztwo w obsłudze nieruchomościami https://grupacdf.pl/biuro-agencja-doradca-kompleksowa-obsluga-nieruchomosci/

Wydaje się jednak, że najbardziej ekonomicznym w obecnych czasach rozwiązaniem jest montaż systemów klimatyzacji typu split. Mimo nieco wyższej niż w przypadku klimatyzatorów wewnętrznych cenie zakupu jest to opłacalna inwestycja. Niskie koszty eksploatacji sprawią, że szybko zwrócą nam się poświęcone środki. Lepsze parametry, jakie można osiągnąć w tym typie klimatyzatorów domowych to siłą rzeczy wyższa jakość oraz większa oszczędność.