logo

21.05.2022

Mieszkanie w bloku czy w kamienicy? Gdzie warto zamieszkać?

Mieszkanie w kamienicy

Interesuje Cię wysokiej jakości, gotowe do wprowadzenia się mieszkanie w kamienicy na terenie Olsztyna? Pamiętaj, że wybierając mieszkanie musisz zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak znaleźć ofertę lokalu mieszkalnego odpowiadającego Twoim potrzebom, jednocześnie nie dając się “nabić w butelkę”.

Niezależnie od tego, czy interesuje cię mieszkanie na parterze w 3 piętrowej kamienicy na olsztyńskim zatorzu, czy mieszkanie z własnym miejscem parkingowym w centrum Olsztyna, istnieją opcje dla Ciebie.

Zanim jednak zakupisz jakikolwiek lokal mieszkalny dokładnie rozważ “za” i “przeciw” takiej decyzji. Być może nawet w centrum miasta istnieją lokale mieszkalne o wiele lepiej wpasowujące się w Twoje potrzeby?

Jeśli nie jesteś w stanie podjąć decyzji na własną rękę – pamiętaj, że zawsze pomoże Ci biuro nieruchomości. To bezpieczne i szybkie rozwiązanie, dzięki któremu w szybkim tempie znajdziesz nawet w ścisłym centrum miasta mieszkanie usytuowane zgodnie z Twoją wizją.

nieruchomości w Olsztynie skorzystaj z biura nieruchomości Grupa CDF

Po pierwsze – przemyśl swoje potrzeby

Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek mieszkanie w kamienicy, ustal dokładnie, czego oczekujesz i jakie są Twoje potrzeby życiowe. Czy na pewno potrzebne Ci czteropokojowe mieszkanie blisko centrum miasta? Jest to, oczywiście, opcja zapewniająca wiele wygody i swego rodzaju luksusowa.

Pamiętaj jednak, że mieszkanie położone w atrakcyjnej lokalizacji wygeneruje siłą rzeczy dodatkowe koszty już przy zakupie. Duże, czteropokojowe mieszkanie to świetna opcja dla rodzin z małymi dziećmi. Niemniej jednak, jako singiel na pewno nawet w centrum miasta znajdziesz atrakcyjne i funkcjonalne mieszkanie o powierzchni nieco mniejszej, ale generujące też niższe koszty.

Nie ma natomiast powodu, by ograniczała Cię wyobraźnia. Jeśli marzą Ci się własne cztery kąty wykończone w konkretnym stylu – biuro nieruchomości pomoże Ci odnaleźć odpowiednią propozycję.

Jeżeli pragniesz kupić mieszkanie po kapitalnym remoncie, jak najbardziej masz taką możliwość – podobnie zresztą, jak mieszkanie w stanie surowym, do samodzielnego wykończenia. Rozważ, która opcja jest dla Ciebie bardziej opłacalna. Czy masz na tyle środków, by samodzielnie urządzić dom?

Nie bez znaczenia jest też to, na którym piętrze w kamienicy położone będzie mieszkanie. Jeśli ma ono znajdować się na dość wysokim poziomie, warto z pewnością wziąć pod uwagę obecność windy w kamienicy. Osoby starsze i schorowane często wybierają zaś nieruchomości położone niżej, na przykład na parterze w 3 piętrowej kamienicy.

Olsztyn - znajdź nieruchomość z agentem z Grupy CDF

Zwróć uwagę na lokalizację

Jeśli od dawna mieszkałeś w konkretnej dzielnicy Olsztyna, bardzo możliwe, że zdążyłeś się już z nią oswoić, zaprzyjaźnić. Być może dobrym wyborem będzie więc poszukiwanie mieszkania w tej samej okolicy? Miłe, klimatyczne mieszkanie możesz bowiem kupić w każdej dzielnicy Olsztyna – czy naprawdę zatem daleka wyprowadzka ma sens?

Oczywiście, często zdarza się, że z różnych przyczyn aktualna lokalizacja nie spełnia już Twoich potrzeb. Wybierając mieszkanie w kamienicy w nowej okolicy powinieneś jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

  • Czy w pobliżu funkcjonują odpowiednie lokale usługowe? Jaki lokal usługowy uczynił by ją, twoim zdaniem, bardziej atrakcyjną?
  • Jeśli posiadasz jakikolwiek pojazd, dużym plusem będzie z pewnością darmowe miejsce parkingowe.
  • Czy często załatwiasz swoje sprawy na mieście? Jeśli tak, być może dobrym wyborem będzie zamieszkanie blisko starego miasta?
  • Czy w pobliżu znajdują się punkty edukacyjne oraz ośrodki zdrowia?
  • Jak dużo czasu zajmie Ci dotarcie z nowego miejsca zamieszkania do pracy? Dobrą opcją może okazać się mieszkanie w bezpośredniej bliskości publicznej linii komunikacyjnej. Czy dostępne są blisko przystanki autobusowe
  • Od życia oczekujesz przede wszystkim świętego spokoju? W takim razie mieszkanie położone na cichym, spokojnym osiedlu będzie zdecydowanie lepszym wyborem, niż to położone w bezpośredniej bliskości olsztyńskiej starówki.
  • Jeśli wiesz, że wcześniej, niż później będziesz musiał po raz kolejny się wyprowadzić – może warto wybrać mieszkanie z potencjałem inwestycyjnym? Pamiętaj, że ceny nieruchomości stale rosną – najprawdopodobniej w przyszłości sprzedaż świeżo wyremontowane mieszkanie z olbrzymim zyskiem.

Przytulne mieszkanie w kamienicy znajdziesz w każdej części Olsztyna. Nie wahaj się więc wyznaczyć sobie celów, jakie powinno spełnić. W Olsztynie regularnie wystawiane są na sprzedaż tak tradycyjne, dwupokojowe mieszkania, jak i fantastyczne apartamenty.

kamienica w Olsztynie - kup apartament z Grupa CDF

Poznaj metraż, układ i ilość pokoi

Przestronne trzypokojowe mieszkanie zlokalizowane w centrum miasta samo w sobie jest solidną opcją. Pamiętaj jednak, że najlepsze mieszkanie w kamienicy to takie, które z łatwością przekształcisz do własnych potrzeb.

To, czy mieszkanie ma 3 pokoje, czy też, dla przykładu, 2 pokoje i pracownię artystyczną powinno zależeć tylko od Ciebie. Wybierz takie mieszkanie, które daje Ci dużą możliwość personalizacji dostępnej przestrzeni.

Mieszkania zawierające 2-3 pokoje są obecnie bardzo chętnie wybierane, pamiętaj jednak, że jeśli taka jest Twoja wola, dobre biuro nieruchomości oferuje także mieszkania zawierające znacznie większą ilość pokoi.

Zwróć uwagę na długie, wąskie korytarze. Pamiętaj, że to także są metry, za które musisz zapłacić, a często dość trudno kreatywnie wykorzystać ich powierzchnię. Także wtedy, gdy układ ścian wewnętrznych nie spełnia Twoich oczekiwań, warto poprosić biuro nieruchomości, by przedstawiło inną ofertę.

Weź także pod uwagę wielkość powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego, zwłaszcza, jeśli planujesz jego samodzielną aranżację. Pod tym względem każde mieszkanie w kamienicy jest inne.

Jeśli wybierzesz mieszkanie o powierzchni niewielkich rozmiarów, być może będziesz musiał zrezygnować z części planów – na przykład zaaranżowania jednego z pomieszczeń pod garderobę, lub pralnię. Większa powierzchnia pozwoli zaś chodźby na zaaranżowanie oddzielnej przestronnej kuchni.

biuro nieruchomości Olsztyn- Grupa CDF

Instalacje i rozkład mebli

Wybierając mieszkanie w zadbanej kamienicy bardzo często możesz zdecydować się na kompletną, już urządzoną opcję. Jest to, rzecz jasna, olbrzymi plus – wszak bezpośrednio po wprowadzeniu się nie będziesz musiał przeprowadzać remontu. Jednakże, jeśli mieszkanie ma naprawdę spełniać Twoje oczekiwania, pod uwagę weź także rozkład różnego rodzaju instalacji oraz mebli.

Czy odpowiada Ci układ pionów wentylacyjnych i na ile zgadza się z planami? Czy we wszystkich gniazdkach jest prąd? Czy możliwe jest wprowadzenie odpowiednich zmian?

Oczywiście, wybierając mieszkanie polecone przez biuro nieruchomości unikniesz zdecydowanej większości nieprzyjemnych niespodzianek – zwłaszcza, jeśli chodzi o mieszkanie z potencjałem inwestycyjnym. Wszystkie zostały bowiem wcześniej sprawdzone przez ekspertów, dzięki czemu wiesz, czego oczekiwać.

Warto też zdecydować się na mieszkanie w kamienicy po generalnym remoncie w centrum miasta, dzięki czemu uzyskasz gwarancję, że wszystkie naprawy zostały przeprowadzone terminowo.

Kiedy już szukasz mieszkania, zwróć także uwagę na stan i rodzaj mebli znajdujących się na wyposażeniu. Czy odpowiada Ci ich styl i aranżacja? Czy spełniają one Twoje wymagania, jeśli chodzi o stan techniczny? Oczywiście, możesz ewentualnie wymienić je na własne

mieszkanie w kamienicy w Olsztynie

Zwróć uwagę na kwestie praktyczne.

Porozmawiajmy teraz o kwestiach praktycznych. Nie bez znaczenia jest bowiem przecież także wielkość klatki schodowej, czy obecność windy, czy też nasłonecznienie mieszkania. Słoneczne mieszkanie w kamienicy to przecież wnętrze, które łatwiej nagrzać, a do tego inwestycja prozdrowotna. Korzystnie działanie słońca stymuluje bowiem produkcję serotoniny, której niedobór może powodować agresję.

Winda zaś dostępna jest w niejednej już zabytkowej kamienicy, nie tylko nowoczesnych blokach. Ułatwi Ci ona nie tylko transport ciężkich zakupów i innych towarów na górę, jeśli posiadasz mieszkanie na ostatniej kondygnacji trzypiętrowej kamienicy, ale i ułatwi podróż domownikom starszym czy schorowanym.

biuro nieruchomości Olsztyn

Dlaczego warto wybrać cechujące się potencjałem inwestycyjnym mieszkanie położone w centrum Olsztyna?

Stare miasto i ścisłe centrum Olsztyna obfitują w wiele wspaniałych mieszkań, w których okolicy położonych jest wiele punktów usługowych czy gastronomicznych, a także skomunikowane blisko przystanki autobusowe. Cechujące się potencjałem inwestycyjnym mieszkanie położone może być na każdym piętrze w kamienicy – a dlaczego warto w nie zainwestować?

Ponieważ inwestycja w nieruchomości cechuje się bardzo niskim ryzykiem. Ich wartość gwałtownie rośnie, a zatem w przyszłości, przy wyprowadzce nie tylko odzyskasz zainwestowane pieniądze, ale i dodatkowo zarobisz.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz lokal mieszkalny znajdujący się na pierwszym piętrze trzypiętrowej kamienicy, mieszkanie na wysokim parterze, czy przestronne mieszkanie na ostatnim piętrze, znajdą się na nie chętni kupcy.

Olsztyn - jak zakup nieruchomości to tylko z biurem Grupa CDF

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

Chcesz kupić mieszkanie usytuowane w atrakcyjnym miejscu nie tylko szybko, ale i tanio? Skorzystaj z usług eksperckiego biura nieruchomości, jakim jest grupa CDF. Partner taki nie tylko bez problemu znajdzie w swojej ofercie klimatyczne mieszkanie w kamienicy odpowiadającej Twoim wymaganiom, ale dzięki współpracy z wieloma deweloperami jest w stanie obniżyć jego cenę.

Pamiętaj, że pośrednik nieruchomości nie zaproponuje Ci nieruchomości “jak leci”. Każda z propozycji zostanie dobrana według restrykcyjnych kryteriów, opartych na Twoich potrzebach i preferencjach. Dzięki temu, że na olsztyńskim rynku nieruchomości znajdziesz klimatyczne mieszkanie perfekcyjnie dopasowane do Ciebie znacząco rośnie.

Jest to także opcja znacznie szybsza, niż poszukiwania mieszkania na własną rękę. Nawet mieszkanie w ścisłym centrum Olsztyna odnajdziesz bez jakichkolwiek problemów, a dodatkowo uzyskasz pełną pomoc w załatwieniu wszelkich formalności – także, jeśli chodzi o wymagania bankowe czy sprawy notarialne. Współpraca z biurem nieruchomości sprawi, że transakcja zostanie zakończona w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami – a Ty będziesz mógł spokojnie patrzeć w przyszłość.