logo

20.09.2019

Tania nieruchomość, jak znaleźć?

Nieruchomości, cel warty inwestycji?

Jesteś sprzedającym? Jesteś kupującym? Chcesz zainwestować? Czy szukasz nieruchomości do stabilizacji życiowej?
Warto sobie odpowiedzieć na te nadrzędne pytania. Nim podejmiemy konkretne kroki zdecydujmy się czego chcemy, czego oczekujemy, ile chcemy osiągnąć i jakim kosztem?
Każdy z nas ma jakieś plany na przyszłość, marzenia i całe życie czegoś szuka. Sprecyzujmy swoje cele najbardziej jak się da, wyznaczmy sobie cele, uwzględnimy szanse i ryzyko. Czy dam radę?  TAK DASZ RADĘ – WARTO.

doradcy_kredytowi_nieruchomosci_inwestycje

Dzisiejszy rynek nieruchomości jest bardziej uwarunkowany na podaż, to znaczy że to właśnie Klienci w większej mierze decydują się na sprzedaż nieruchomość według swoich warunków, nieliczni decydują się na pośrednictwo poprzez biuro nieruchomości. Pomoc przy sprzedaży / kupna nieruchomości ma swoje plusy, gdyż poprzez pełnomocnictwa i współpracę z biurem możemy domagać się od biura nieruchomości zaangażowania co do obrotu i pracy konkretnej oferty, wówczas jeden z najbardziej wartościowych czynników jest w  dla nas zachowany, a mianowicie czas poświęcony co do prezentowania nieruchomości. Jeśli sprzedający jest osobą dyspozycyjną może z własnej inicjatywy zająć się wyszukaniem Klienta na swoją nieruchomość poprzez różne formy ofert, zarówno w prasie, internecie, spółdzielni czy wspólnoty bądź w inny sposób, który będzie efektywny w rezultacie zawarcia transakcji.

Angażując biuro nieruchomości mamy profesjonalną pomoc przy kredytach hipotecznych i całej obsługi z tym związanej, biuro może na podstawie pełnomocnictwa i umowy którą zawrze z Klientem może starać się o odpowiednie dokumenty niezbędne do transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości, zarówno czy jest to mieszkanie, dom, działka czy inna nieruchomość.
Olsztyn ma  sporo biur nieruchomości, które w większości mają podobne oferty, aby znaleźć tę tanią nieruchomość musimy jednak zapoznać się osobiście, telefonicznie czy przeglądając w internecie. Warto zrobić również jeszcze jeden krok nim udamy się do wybranego biura nieruchomości. Warto udać się do różnych kancelarii komorniczych i zapoznać się z ofertami nieruchomości przeznaczonych do licytacji komorniczej, jeśli mamy na wadium które dopuści nas do licytacji i wpłacimy kaucje możemy nieruchomości kupić za “grosze” w porównaniu do cen rynkowych w okolicy. Niestety wiąże się to z ryzykiem przebicia oferty,  choć i tak jeśli chodzi o atrakcyjną cenę to oferta zakupu licytowanej nieruchomości na pewno będzie niższa niż koszty zakupu nieruchomości np. przez biuro uwzględniając prowizje i koszty kredytu hipotecznego . Decyzja i wybór kierunku w którym uda się potencjalny sprzedający jest szersza niż droga kupującego do własnej nieruchomości.

Jest to inwestycja na długie lata , czasami na całe życie to zależy właśnie od charakteru inwestycji.

Tania nieruchomość jest na rynku  perełką bardzo szybko “rozchwytywaną”, na cenę nieruchomości ma wiele czynników, które Klienci biorą pod uwagę jest to między innymi lokalizacja, kondygnacja, sąsiedztwo, widok z okien, połączenia komunikacyjne, media, wyposażenie, ogrzewanie i inne cechy. Na kilka z tych cech możemy mieć wpływ, w zależności od naszego budżetu finansowego. Warto zastanowić się nad  efektem końcowym nieruchomości, jaki mam mieć cel przeznaczenia, zarówno jeśli mówimy o nieruchomościach jak i o gruntach.
Na rynku mamy różne firmy, które mogą się przyczynić do obniżenia ceny nieruchomości podnosząc jej wartość, dlatego istotne jest znaczenie czy zakup nieruchomości ma mieć charakter inwestycyjny czy raczej stabilizacyjny w postaci ustatkowania się i własnego dorobku na długie lata.
Jeśli znamy już przeznaczenie nieruchomości możemy podjąć decyzję co do wyboru biura nieruchomości, warto zapoznać się z umową pośrednictwa np. sprzedaży czy kupna nieruchomości, najbardziej znaczące cechy dla Klienta co do umowy to nade wszystko wysokość prowizji za która biuro będzie obsługiwało naszą nieruchomość, czy w przypadku kupna zakres prac i ofert banków współpracujących jeśli takowa nieruchomość miałaby być w jakimś stopniu kredytowana.

Do najważniejszych cech umów pośrednictwa biur nieruchomości należy:

-również określenie w niej sposobu w jaki nieruchomość jest prezentowana, jakie obowiązki biuro będzie spełniać w przypadku jej podpisania, czy dokumenty ze spółdzielni/ wspólnoty/ urzędu będzie pozyskiwać w swoim zakresie czy zobowiąże właściciela do dostarczenia dokumentacji niezbędnej do sfinalizowania transakcji.

-Konsultowanie potencjalnych Klientów kupna/sprzedaży jest również ostatnio cechą “trendy”, z uwagi na dotychczasowe sąsiedztwa niektórzy mają różne zastrzeżenia bądź warunki jaki Klient jest wart przedstawienia nieruchomości. Kupujący również zwracają uwagę na tą cechę.

Wracając do sedna tematu uwzględniając niską cenę nieruchomości, może warto wziąć nieruchomość do remontu gdzie od podstaw sami już będziemy decydować do przystosowania według własnego uznania, czy może stan deweloperski zamknięty gdzie wyposażymy tym co mamy już na dorobku. Jeżeli zdecydujemy się na zakup gruntu pod nieruchomość musimy uwzględnić koszty budowy nieruchomość. To dość atrakcyjna opcja jeśli znamy rynek usług budowlanych łatwiej nam oszacować niezbędne koszty do wybudowania nieruchomości według projektu, który zaakceptujemy. Biura projektowe również konkurują co do sprzedaży projektów dostosowanych dla swoich Klientów.
Reasumując wszystkie czynniki mające wspływ na cenę nieruchomości łatwiej nam wybrać najbardziej korzystną opcję m.in. zakupu nieruchomości. Dla chcącego nic trudnego, każdy etap w życiu człowieka przewiduje realizację celów, realizację marzeń, to w jaki sposób to osiągniemy w dużej mierze zależy nade wszystko od nas samych. Warto poświęcić swój czas na taki istotny etap naszego życia. Daje nam to poczucie bezpieczeństwa a więc zabezpieczenie jednej z najważniejszych naszych potrzeb życiowych.