logo

06.11.2019

Czy warto zamieszkać w Olsztynie?

O atrakcyjności mieszkaniowej danego miasta decyduje bardzo wiele różnych czynników. Przede wszystkim są to takie kwestie, jak dostęp do pracy, bezpieczeństwo, rozbudowana infrastruktura oraz dostęp do różnego rodzaju atrakcji kulturalnych. Dodatkowo warto, aby wybrane przez nas miejsce miało dużo terenów zielonych, było czyste i zadbane, i aby łatwo można było się po nim przemieszczać przy pomocy komunikacji miejskiej. Dopiero połączenie wszystkich tych elementów sprawia, że dane miasto można określić jako atrakcyjne pod względem mieszkaniowym.

Zamieszkaj w Olsztynie! Co sprawia, że Olsztyn jest miastem, w którym warto zamieszkać?

Olsztyn to stolica województwa warmińsko – mazurskiego. Funkcjonuje tam, co najmniej kilkanaście mniejszych osiedli, a każde z nich posiada swoją, nietypową strukturę. Jak wynika z badań i policyjnych statystyk Olsztyn jest bardzo bezpiecznym miastem, a jego mieszkańcy mają ze sobą bardzo dobre, sąsiedzkie relacje. Za najbezpieczniejszą dzielnicę Olsztyna uznaje się Osiedle nad Jeziorem Długim, a tuż po nim plasuje się Osiedle Likusy. Natomiast najbardziej niebezpieczne wydaje się być osiedle Mazurskie, Grunwaldzkie, czy Zatorze.

Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna jest z całą pewnością determinowane tym, że olsztynianie darzą się wzajemnym zaufaniem i sympatią. Ważnym aspektem w odniesieniu do jakości życia w danym miejscu jest także ilość terenów zielonych. Najlepiej ocenia się pod tym względem Osiedle Nad Jeziorem Długim, natomiast najgorzej w tej kwestii wypadło Śródmieście. Mieszkańcy Olsztyna bardzo przeciętnie oceniają czystość Olsztyna. Najlepiej w tej kategorii wypadło Osiedle Nagórki, najgorzej Śródmieście.

Jak wspomniano już wcześniej ważnym aspektem mieszkaniowym jest również skomunikowanie. Komunikacja miejska na terenie Olsztyna wygląda różnie, najlepszy wynik w tym zakresie osiągnęło Osiedle Pojezierze, natomiast najgorzej wypadło Osiedle Gutkowo. Dla rodzin z dziećmi, szczególnie liczy się dostęp do infrastruktury dziecięcej. W tym względzie Olsztyn także zyskuje uznanie swoich mieszkańców. Najlepiej pod tym względem prezentuje się Osiedle Nagórki, Nad Jeziorem Długim, Pojezierze, czy Pieczewo. Najmniej atrakcyjne w tym aspekcie jest Gutkowo i Śródmieście.

Na koniec warto dodać, że ogólnie rzecz biorąc Olsztyn stanowi bardzo polecane miejsce do życia. Natomiast najbardziej atrakcyjne olsztyńskie Osiedle to Nagórki. Jeżeli rozważamy zamieszkanie na terenie Olsztyna, z pewnością powinniśmy wziąć pod uwagę właśnie tą dzielnicę i przekonać się, że Olsztyn to naprawdę przyjemne miejsce, warte tego, żebyśmy w nim zamieszkali.

Olsztyn jest jeszcze atrakcyjny pod innym względem, a mianowicie ceny mieszkań, czy domów są tutaj dosyć niskie, w porównaniu do nieruchomości, znajdujących się na terenie innych polskich miast wojewódzkich. Co więcej, w odniesieniu do stale rosnących cen nieruchomości, zakup jakiegoś lokalu mieszkalnego w Olsztynie można potraktować jako inwestycję, która w bardzo bliskiej przyszłości powinna nam się zwrócić, i to z nawiązką.

Zatem, niezależnie od tego, czy chodzi nam po głowie działkadom, czy mieszkanie, a może nawet apartament, kupno na własność, czy wynajem – Olsztyn to bez wątpienia dobry kierunek! Zapraszamy do zapoznania się z tutejszą kulturą i kuchnią, i zapewniamy, że Olsztyn na pewno Wam się spodoba!

Dom, czy mieszkanie – na co lepiej się zdecydować?

Jak się okazuje, mieszkanie w domu, jak również w mieszkaniu, znajdującym się w bloku wiąże się z pewnymi wadami i zaletami. Mieszkania zazwyczaj znajdują się w centrach dużych miast i w większych osiedlach, a tym samym ich najbliższe otoczenie charakteryzuje bardzo bogata infrastruktura. Nawet decyzja na temat zakupu mieszkania, które leży trochę dalej od centrum miasta nie musi oznaczać tego, że w jego najbliższym otoczeniu  nie ma różnych przedszkoli, czy szkół, dużych sklepów i odpowiednio rozbudowanej komunikacji miejskiej. W związku z tym bez trudu można tam odnaleźć wszystkie elementy niezbędne do codziennego funkcjonowania. Dodatkowo można tam skorzystać z licznych rozrywek kulturalnych, wybierając się na obiad do restauracji lub na dobry film do pobliskiego kina.

Kolejnym atutem mieszkań jest fakt, że są one pod ciągłym nadzorem odpowiednich służb, a do tego posiadają dedykowane jedynie dla dzieci, mieszkających na danym osiedlu tereny do zabawy. W związku z tym jakiekolwiek ryzyko włamania się kogoś do naszego lokalu jest ograniczone praktycznie do zera. Niestety, jak wszystkie inne rzeczy także mieszkanie ma pewne wady. Należy do nich zaliczyć między innymi brak własnego ogródka, który można wykorzystywać wtedy, kiedy tylko ma się na to ochotę. Docenia się to tym bardziej w czasie wiosennych i letnich, ciepłych dni.

Własny dom to także takie plusy, jak możliwość odczucia niezależności i życia w nim w oparciu tylko i wyłącznie o własne zasady. Odpowiednio zaaranżowana i osłonięta przestrzeń pozwala nam chodzić po ogrodzie w  samej bieliźnie, czy piżamie, śpiewać i tańczyć i robić różne rzeczy, których w bloku po prostu nie dałoby się zrealizować.

Jednak, należy mieć na uwadze także to, że na wszyscy właściciele domów jednorodzinnych mają także różne dodatkowe obowiązki. Pośród nich warto podkreślić przede wszystkim konieczność sprzątania dużej przestrzeni, zdecydowanie większej niż w przypadku mieszkania. Ponadto trzeba jeszcze odpowiednio dbać o ogródek i przydomowy trawnik. Istnieje możliwość zatrudnienia do tego celu ogrodnika, bądź sprzątaczki, ale w ten sposób generuje się dodatkowe koszty, których w każdym domu zawsze jest zbyt dużo.

Kolejna trudna kwestia to decyzja o zakupie na własność bądź wynajem danego lokalu, ale to już sprawa bardzo indywidualna zależna od naszej aktualnej sytuacji życiowej i możliwości finansowych oraz kredytowych, jakimi dysponujemy.

Zwróć się po pomoc do specjalistów i znajdź najlepsze biuro nieruchomości w Twojej okolicy!

Wbrew pozorom, aby znaleźć naprawdę dobre biuro nieruchomości Olsztyn należy w to włożyć trochę wysiłku. GrupaCDF, czyli Centrum Ekspertów Finansowych i Nieruchomości to miejsce, w którym można znaleźć kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży nieruchomości, zakupu nowej i doradztwa finansowego, również w kwestii kredytowania swojego zakupu. Profesjonalny ekspert finansowy pomoże nam rozwiać nasze wszelkie wątpliwości właśnie w dziedzinie finansów oraz dobrać, jak najlepszy kredyt na rzecz kupna wybranej nieruchomości. Ponadto doradca finansowy Olsztyn pomoże Ci także dobrać najlepsze ubezpieczenie na różne nietypowe, życiowe okoliczności oraz wybrać możliwe najlepsze sposoby inwestowania Twoich oszczędności.

Niezależnie od tego, na zakup, jakiej nieruchomości się zdecydujesz, nasz doradca kredytowy Olsztyn pomoże Ci uzyskać, jak najszybszą pożyczkę, na możliwie jak najlepszych warunkach, bez dodatkowych opłat. Po dokonaniu wszystkich pośrednich formalności, pracownicy GrupaCDF pomogą Ci sfinalizować możliwie, jak najbezpieczniejszą transakcję kupna – sprzedaży, bez żadnych obaw o ich legalność.

Specjaliści, zajmujący się dziedziną nieruchomości, czy finansów w najwyższej mierze opanowali również wszelkie kwestie, dotyczące marketingu i promocji swoich ofert w sieci. Umiejętne wykorzystanie najnowocześniejszych technik marketingowych z oferty Centrum Ekspertów Finansowych i Nieruchomości sprawia, że cieszą się one nie tylko ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów, ale stanowią również naprawdę skuteczny proces sprzedaży. Firma posiada swoją własną bazę klientów, których interesuje dokonanie zakupu jakiejś nieruchomości, przez co ma wiedzę, z kim najlepiej współpracować i w jaki sposób możliwie najłatwiej dopasowywać oferty kupna i sprzedaży do swoich klientów.

Wszyscy Ci, którzy specjalizują się w branży pomagają także przygotowywać jak najbardziej odpowiednią formę promocji danej nieruchomości, między innymi poprzez przeprowadzenie naprawdę profesjonalnej sesji zdjęciowej. Uwagę inwestorów z całą pewnością przykuje między innymi odpowiednio sfotografowane wnętrze, które wcześniej zostało do tego właściwie przygotowane tak, aby jak najkorzystniej wypadały one w oczach klienta, zachowując równocześnie prawdziwe i w pełni realistyczne odbicie wnętrza, które oferują.

Nasza fachowa obsługa zapewni Ci kredyt na wyciągnięcie ręki w każdym momencie i niezależnie od tego, w jakiej jesteś sytuacji. Aby go uzyskać trzeba przede wszystkim zgłosić się do nas po pomoc i podać nam wszystkie najistotniejsze informacje na temat planowanej transakcji i Twoich zasobów.

Czasem samodzielne podejmowanie decyzji jest zbyt trudne i zawiłe, aby to robić. Tym samym, czasami warto korzystać z pomocy profesjonalistów, w tym między innymi grup doradczych, specjalizujących się w nieruchomościach i doradztwie finansowym. Jedną z takich grup jest między innymi GrupaCDF, które prowadzi swoją działalność na terenie Gdyni i Olsztyna. Wybór odpowiedniego miejsca do mieszkania niejednokrotnie okazuje się być decyzją, podejmowaną raz na całe nasze życie. W związku z czym jest ona naprawdę ważna. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto kilkukrotnie się nad nim zastanowić, mając świadomość podjętej przez nas decyzji, a przede wszystkim konsekwencji, które za sobą niesie. Tym samym, warto także dobrze przebadać otoczenie, wybranej przez nas nieruchomości, aby zapoznać się z naszym przyszłym sąsiedztwem i infrastrukturą miejsca, w którym przyjdzie nam żyć przez co najmniej kilka następnych lat.

Olsztyn, tak samo jak GrupaCDF zaprasza do siebie wszystkich, którzy szukają nieruchomości w niskiej cenie, miłym otoczeniu zieleni, w bezpiecznej i przyjaznej okolicy. Pomożemy Wam znaleźć wymarzone miejsce do życia, zdobyć środki na realizację wymarzonej inwestycji i spać spokojnie, wiedząc, że doświadczeni specjaliści dbają o jak najlepszy stan Twoich finansów. Jeśli interesują Cię olsztyńskie lub gdyńskie nieruchomości zapraszamy do kontaktu, resztą bez problemu zajmiemy się sami! Dodatkowo dajemy Państwu 100% gwarancję satysfakcji z wszystkich świadczonych przez nas usług. Zapraszamy serdecznie!