logo

20.09.2019

Tani kredyt hipoteczny, jak go znaleźć?

Wzięcie kredytu hipotecznego dla osób, które biorą go po raz pierwszy dla niedoświadczonych może stanowić  poważny problem. Mnóstwo kredytobiorców tuż po jego  zaciągnięciu orientuje się, że mogliby zrobić to w nieco bardziej oszczędny sposób. Podjęcie tej decyzji w sposób impulsywny i mało odpowiedzialny może skończyć się dla nas znaczącym obciążeniem finansowym na lata. Warto zatem bacznie obserwować sytuację rynkową i rozglądać się za usługą cechującą się jak najniższymi kosztami, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić, ale też przyspieszą czas spłaty. Dowiedz się, gdzie szukać i jakie firmy są aktualnie godne polecenia.

Przed wzięciem kredytu hipotecznego…

Przed wzięciem kredytu hipotecznego należy wielokrotnie zastanowić się, czy rzeczywiście go potrzebujemy oraz czy faktycznie możemy się o niego ubiegać. W wielu sytuacjach bywa tak, że kwota jakiej może udzielić nam bank jest niewystarczająca na pokrycie kosztów upatrzonej nieruchomości. Wówczas mamy tendencję do wybierania tańszych mieszkań lub brania  kredytów  rozwleczonych na większą liczbę lat. W ostatecznym rozrachunku możemy stać się niezadowoleni i być ofiarami swoich nieprzemyślanych wyborów.
Skończyły się już czasy, w których  kredyt hipoteczny  jest dla każdego. Obecni doradcy i ścisłe procedury uniemożliwiają wzięcie kredytu wykraczającego znacząco ponad nasze możliwości. W przeciwieństwie do sytuacji sprzed kilkudziesięciu lat pracownicy banków są bardziej świadomi i pod żadnym pozorem nie udzielają kredytów bez dogłębnej weryfikacji kandydata. Faktycznie samo staranie się o  taką pożyczkę  wymaga długiej i stałej historii zatrudnienia. Dla instytucji to znak, że jesteśmy rzetelni i nie będziemy mieli problemu ze spłatami w ratach.
Istnieją pewne wyjątki od reguły.  Bywa tak, że coś źle wykalkulujemy, przeliczymy swoje możliwości i nie weźmiemy pod uwagę czarniejszego scenariusza. Każdy kredyt hipoteczny powinien być brany z myślą o własnym komforcie, przyszłości, a także wcześniejszej sytuacji finansowej.  Ponieważ nie jest to łatwy proces musimy bacznie dbać o przeróżne zmienne.  Inaczej w rezultacie może przynieść to więcej szkód aniżeli pożytku. Choć w większości  instytucje finansowe skutecznie weryfikują te informacje sprawdzając liczbę pobranych kredytów  czy opóźnienia w spłatach, nie są one w stanie przewidzieć naszej przyszłości. Trzeba pamiętać, że nasze wydatki i standardy życia zmieniają się z tygodnia na tydzień. Dziś  z wolnych kilku tysięcy złotych za jakiś czas może zostać mały procent tej sumy.
Posiadanie własnego domu jest ważne, jednak nie powinno stawać się celem naszego życia. Nie warto desperacko dążyć do pobrania jak największej sumy, z której spłatą będziemy mieć problemy. Nie wiemy przecież jaka będzie nasza wydajność za przykładową dekadę czy dwie. Co prawda ubezpieczyciele oferują  ubezpieczenia, jednak nie zawsze uwzględniają one spadek naszych kompetencji oraz zmiany na rynku pracy. Ponadto sytuacja na rynku mieszkaniowym pokazuje, że w tak długim czasie  cena  mieszkań może znacząco spaść. Obecnie jesteśmy na etapie, w którym ceny osiągnęły pewien pułap i raczej go nie przekroczą. Cierpliwość, a także zabezpieczenie własnych finansów np. w postaci oszczędności to podstawa przy korzystaniu z tego typu usługi.

kredyty_ubezpieczenia_nieruchomości_Olsztyn

Na co zwracać uwagę szukając kredytu i gdzie się za nim rozglądać?

Krytycznie istotne jest odnalezienie kredytodawcy, który zapewni nam warunki dopasowane do naszej sytuacji. Pobranie kredytu hipotecznego wiąże się z wydatkami przez następne 10, 15 20 czy nawet 30 lat. Korzystanie z usług profesjonalistów i osób doświadczonych na tym rynku pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i ewentualnych niespodzianek. Istnieją pewne czynniki, które decydują o tym, jak atrakcyjna jest dana oferta – i to właśnie nimi warto się kierować. Oto kilka z nich:
-dostępne oprocentowanie, RRSO, a także wymagania dot. zdolności kredytowej przy danej kwocie,
-promocje dla stałych klientów – być może bank, w którym jesteśmy od kilkunastu lat może zaproponować korzystniejsze warunki,
-przy podobnych, konkurencyjnych ofertach  warto patrzeć na opłaty dodatkowe takie jak kurtaż i prowizje za pośrednictwo.

Jeśli w przyszłości mieliśmy już kredyt hipoteczny i udało nam się go sukcesywnie spłacać to zyskujemy dużą dozę zaufania, a nasze szanse na otrzymanie  pożyczki  stanowczo zwiększają się. Gdy było odwrotnie i spłata kredytu nie szła nam zbyt owocnie, mogliśmy trafić do rejestru BIK. Taki wpis przedawnia się po 5. latach i wówczas nie ma wpływu na naszą zdolność kredytową.

Duże zainteresowanie hipoteką sprawiło, że decyzja o jej udzieleniu może trwać nawet przez blisko miesiąc. Dużo zależy od tego, czy  mieszkanie  kupujemy z rynku wtórnego czy też pierwotnego. Niewątpliwie znaczenie ma obsługa banków, która częstokroć ucieka się do natłoku obowiązków czy przysłowiowego tłumaczenia, że zabrakło podpisu w wybranym dokumencie. Takie sytuacje, choć z naszego punktu widzenia są trywialne, doprowadzają do sfrustrowania i niechęci do kredytodawcy. Aby zyskać głębsze rozeznanie przed podjęciem decyzji świetnym pomysłem będzie wypytanie innych na internetowych forach o prywatną opinię oraz średni czas na zatwierdzenie.

GrupaCDF – niezawodna pomoc na rynku nieruchomości, kredytów  i inwestycji

Samodzielna decyzja o wybraniu najlepszej hipoteki czy zmianie jej warunków to zadanie czasochłonne, wymagające wiedzy i często niemałego doświadczenia w sferze kredytów hipotecznych i  nieruchomości. Nietrudno zgadnąć, że samodzielne branie kredytu hipotecznego bez niczyjego wsparcia, pod wpływem silnych emocji i ekscytacji wizją posiadania własnego “M” może pójść w sposób odmienny od zamierzonego. Idąc samodzielnie do banku oferta często bywa przedstawiana w taki sposób, aby trudno było nam odmówić. Przy podejmowaniu tak znaczącej decyzji pomocny okazuje się  ekspert, który doradzi w kwestii pożyczki i ewentualnego ubezpieczenia.
Osoby zainteresowane mieszkaniami w miastach takich jak  Olsztyn, Ostróda i Nidzica  zadowolone będą z usług świadczonych przez doradców z olsztyńskiej grupy CDF. Zespół blisko 12 specjalistów kompleksowo doradzi w każdej kwestii nie pomijając żadnego decydującego czynnika. Jako doświadczony pośrednik naszą ofertę dogłębnie przeanalizuje i w jej oparciu zaproponuje najkorzystniejszą w danej sytuacji hipotekę. Pomoże  przy składaniu wniosku i wesprze przy uzyskiwaniu zniżek. Ureguluje za nas sprawy związane z prawem, aktami notarialnymi czy wycenami u rzeczoznawców.
Finanse, które przeznaczymy na poszczególne  kredyty  powinny zostać odpowiednio zagospodarowane. Trzymając się zdrowego rozsądku pod żadnym pozorem nie możemy przeznaczać wszystkich swoich oszczędności na samą hipotekę. Oprócz tego sam wybór lokalu dopasowanego do naszych potrzeb związany jest ze sporą dozą uwagi, aranżacji i planu poszczególnych pomieszczeń. Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego w jakim miejscu cena wybranego metrażu będzie najatrakcyjniejsza, doświadczeni doradcy również służą pomocą.

Co jeszcze możemy zyskać przez nawiązanie współpracy z grupą CDF?

 

Przede wszystkim najlepiej  dobrane oferty nieruchomości w Olsztynie i województwie Warmińsko-Mazurskim. Mieszkania dopasowywane są  do osobistych potrzeb i oczekiwań. Ceny za pojedynczy metr kwadratowy są naturalne i  wpasowują się w  rynkowe normy. W katalogu dostępne są wyłącznie domy wyremontowane, odnowione i w najwyższym standardzie budowlanym. Chętni mogą przeglądać  nieruchomości  online w trybie kamery 360 stopni.
GrupaCDF  to nie agent nieruchomości. Zadaniem konsultantów i specjalistów nie jest bezpośrednia sprzedaż klientowi. Zespół stawia na 100-procentową satysfakcję i zadowolenie klienta. Do mieszkań nie są doliczane dodatkowe prowizje. Płacimy wyłącznie za porady i pomoc w procesie poszukiwania mieszkania czy uzyskiwania kredytu. Co ważne: Centrum Ekspertów Finansowych i Nieruchomości zapewnia pomoc w poszukiwaniu innych kredytów – również refinansowanych, konsolidacyjnych i na cele konsumenckie. Zainteresowani długoterminowymi inwestycjami czy zarządzaniem/sprzedażą posiadanej już nieruchomości mogą znacząco zyskać na wspólnej współpracy z grupą CDF.